Я.Метріка на українських сайтах і блокування Яндекс

Я.Метріка на українських сайтах і блокування Яндекс

Наші послуги:

Просування в пошукових системах
Вартість: від 299$ у місяць
Термін: від 3 місяців
Створення Landing Page
Вартість: від 299$
Термін: від 1 тижня

Після того, як ви створили сайт, необхідно відстежувати і аналізувати потік відвідувачів сайту, їх поведінку, а також джерела трафіку. Для проведення такого аналізу існує велика кількість інструментів, але основні це Google Analytics та Яндекс.Метрика. І більшість сайтів мають скрипти обох систем, але на жаль, з недавнього часу Яндекс і всього його сервіси були заблоковані на території України. Як це може позначитися на сайті?

Як блокування Яндекса позначається на сайті?

У зв’язку з блокуванням ресурсу Яндекс на всій території України, були заблоковані також всі ресурси Яндекса, в тому числі й Яндекс.Метрика і дуже часто можна спостерігати як довго завантажується сайт з огляду на те що браузер намагається виконати код вбудованої Я.Метріки, але не може отримати доступ до ресурсів Яндекса.

Таким чином, сайти, які мають Яндекс.Метрику потрапляють в немилість до нетерплячого користувача, який не чекатиме завантаження і просто піде з сайту. Звідси підвищується відсоток відмови, що знижує видачу вашого сайту в пошукових системах, що тягне за собою падіння відвідуваності на більш високому рівні ніж просто відмова.

Безумовно, люди, які постійно використовують VPN, абсолютно не відчувають ніяких змін і дискомфорту, проте є три “АЛЕ”:

  1. все-таки більша частина людей не користується VPN і не знає що це таке;
  2. не всі знають як налаштувати VPN, тим більше на мобільних пристроях, чия частка зростає семимильними кроками;
  3. не варто постійно використовувати VPN.

Таким чином, ми маємо занепад відвідуваності сайту в досить великих і відчутних масштабах.

Використання Я.Метріки на сайті

Вирішити дане питання можна декількома способами. Для початку необхідно провести аналіз трафіку та аналіз цільової аудиторії вашого сайту, і визначити з яких країн ви отримуєте найбільше переходів.

Якщо більша частина відвідувачів і цільової аудиторії вашого сайту – це користувачі РФ та інших країн, то ви можете безболісно використовувати Метрику на своєму сайті, однак якщо ваш сайт користується популярністю і на території України, то вам слід винести код Яндекс.Метрики у самий низ сторінки , щоб вона не впливала на швидкість завантаження основного контенту.

Якщо ж все-таки ваша цільова аудиторія і основні відвідувачі сайту знаходяться в Україні, то рекомендується прибрати Яндекс метрику і скористатися альтернативою – Google Analytics.

Знайшли помилку?
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter

Наші послуги:

Просування в пошукових системах
Вартість: від 299$ у місяць
Термін: від 3 місяців
Створення Landing Page
Вартість: від 299$
Термін: від 1 тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Обговорити проект